Home » Blogs » EEN LEUKE VERRASSING

EEN LEUKE VERRASSING

16 oktober 2015 | 0 Reacties

Vorig jaar kochten we onze eigen school in Wehe Den Hoorn.
Op de zijgevel troffen we prachtige tegels aan.
We hebben ze bewonderd en er verder geen aandacht aan besteed.
Onlangs kwam onverwacht een dame langs in de school met de vraag of ze de tegels mocht fotograferen.
Ze deed voorwerk voor een expositie over het werk van kunstenaar Anno Smith.
En die mooie tegeltjes op onze school blijken gemaakt te zijn door Anno Smith en zijn in een uitzonderlijk goede staat.
Volgende week start in het Groninger Museum een expositie over zijn werk en zijn leven.
Ook komt er een boek uit, met daarin o.a. de tegels van onze school.
En ja, dat vinden wij een hele leuke verrassing.

TENTOONSTELLING GRONINGER MUSEUM
Anno Smith 16 okt. 2015 t/m 03 jan. 2016
Anno Smith (1915-1990) was een Groninger keramist die zich, na een studiereis door Italië, onder andere ging toeleggen op het maken van geveldecoraties. In de periode na de 2e Wereldoorlog verfraaide hij veel gevels van scholen, flats en winkels in diverse wijken in de stad Groningen met keramische reliëfs en sculpturen.
Hij krijgt op de Academie Minerva les van beeldhouwer Willem Valk en tekendocent A.W. Kort. Na voltooiing van zijn opleiding in 1937 besluit hij keramist te worden. Hij experimenteert met succes met uiteenlopende glazuren. Door de opmerkelijke kleuren wordt hij bekend in kringen van liefhebbers van kunstnijverheid.
Na de 2e Wereldoorlog krijgt zijn werk ook bekendheid bij een groot publiek. Na het succes van het tableau De Kaasdragers in een pakhuis aan de Westerhaven wordt Smith in Noord-Nederland veel gevraagd voor keramiek op gevels van gebouwen. Hij werkt voor scholen, openbare gebouwen en woningbouwcorporaties. Bij de woningbouwflats in bijvoorbeeld de West-Indische buurt, de Rivierenbuurt en de Wijert in Groningen, geeft hij elk portiek een eigen gezicht.
Hoewel zijn werk de laatste jaren meer in de belangstelling staat, wordt het ook bedreigd. De woonhuizen en gebouwen uit de wederopbouwtijd zijn in onze tijd toe aan een andere bestemming en vaak ook sloop. Gelukkig wordt in toenemende mate de bouwkeramiek van Anno Smith daarbij gered en zo mogelijk herplaatst.

Wij zullen goed voor onze mooie tegeltjes zorgen 😊

image

image

image

image

0 reacties

Reageer

Pin It on Pinterest

Share This